Godina majmuna

7.5 /10
Godina Majmuna ( Originalni naslov ) Komedija, Sci-Fi i fantastika 1 h 47 min 2018
"Godina majmuna" je blaga politička satira o čudnovatom prijateljstvu između usamljenog majmuna i čuvara zoološkog vrta koji živi u haotičnom svetu tranzicije. Ovu maštovitu priču pratimo očima šimpanze koja uspeva da pobegne iz Zoo vrta i postaje prkosni heroj na sumornom Balkanu. Ovaj film je po žanru najbliži odrednici "crna komedija" koja ima mitoloških elemenata i po mnogo čemu je nestvarno zanimljiv i izuzetno duhovit. Reditelj Vladimir Blaževski kombinuje komediju apsurda, političku satiru i svojevrsnu bajku u priči o majmunu odbeglom iz zološkog vrta, njegovom čuvaru i prijatelju i nizu živopisnih likova koji ih prate u ovoj neobičnoj avanturi.
Dostupne zemlje
Sve zemlje
Glasovni jezik
Македонски
Titlovi
Srpski, English
Glumci
Igor Angelov, Bereda Reshit, Marija Kohn, Faik Mefailoski, Elena Trajkovska, Peter Elliot, Çun Lajçi, Refet Abazi, Tanja Kocovska, Aleksandar Kamnaroski, Mitko Apostolovski, Grigor Jovanovski, pregledaj kompletnu filmsku ekipu
Režija
Vladimir Blazevski
Scenario
Vladimir Blazevski
Produkcijska kuća
Punk Film
Godina majmuna - 1Godina majmuna - 2Godina majmuna - 3Godina majmuna - 4Godina majmuna - 5Godina majmuna - 6Godina majmuna - 7Godina majmuna - 8Godina majmuna - 9Godina majmuna - 10Godina majmuna - 11Godina majmuna - 12Godina majmuna - 13Godina majmuna - 14Godina majmuna - 15

Glumci

Igor Angelov - Cobe
Bereda Reshit - Ljatif
Marija Kohn - Vilma Lukic
Faik Mefailoski - Ace
Elena Trajkovska - Ana Ilieva
Peter Elliot - Coco (costumed performer)
Çun Lajçi - Hashim
Refet Abazi - Fatmir
Tanja Kocovska - Direktorkata
Aleksandar Kamnaroski - Genti
Mitko Apostolovski - Ljupcho Lepi
Grigor Jovanovski - Kamerman
Kiril Gravcev - Bezdomnik
Ratka Radmanovic - Babata od seloto
Blagoj Veselinov - Direktor na TV
Jasmina Vasileva - Soprugata na Ace
Aleksandar Stepanuleski - Vozachot na direktorkata
Antonio Dimitrievski - Plamen Stoichkov
Mile Vrateovski - Rabotnik 1
Slobodan Stepanovski - Rabotnik 2
Gjuner Ali - Rabotnik 3
Boris Corevski - Komshija 1
Krste Jovanovski - Komshija 2
Stojan Arev - Popot
Deniz Abdula - Begalec
Gjorgji Neskoski - Prezenter
Strezo Stamatovski - Profesor
Milorad Angelov - Bugarski reporter
Dime Ilijev - Politichar
Sonja Karandzulovska - Kelnerka
Mite Grozdanov - Horist
Blagica Trpkovska - Novinarka
Jasmina Bilalovikj - Gorde
Goran Ilic - Soprugot na Gorde
Vladimir Tuliev - Pijanica

Režija

Vladimir Blazevski

Scenario

Vladimir Blazevski

Producenti

Valon Bajgora - co-producer
Vladimir Blazevski - producer
Mina Djukic - co-producer
Viktor Pavlovski - line producer
Darko Popov - producer
Agon Uka - co-producer
Viva Videnovic - co-producer

Montaža

Blagoja Nedelkovski

Kinematografi

Dimo Popov - director of photography

Direktor fotografije

Milenko Jeremic
Boban Petrusevski

Asistent direktora

Zoran Andric - first assistant director
Alicia Ferro - third assistant director
Dragana Miloshevski - second assistant director
Maja Zafirovska Plavevska - third assistant director
Petra Trampuz - script supervisor

Muzika

Atanas Babaleski - scoring pro tools engineer
Georgi Hristovski - score recording engineer
F.A.M.E.'S. Project - orchestra and studio contractor

Sektor za montažu

Blagoja Nedelkovski

Fotografija

Marjan Dimchevski - assistant property master
Dejan Gosevski - property master
Boris Minov - props buyer

Zvuk

Darko Boskovski - boom operator
Zdravko Djordjevic - foley editor
Saso Kalan - re-recording mixer
Tom Lemajic - re-recording mixer / sound editor
Igor Popovski - sound mixer
Dragan Spasov - a.d.r. recordist / second boom operator

Šminka

Mojca Gorogranc - key makeup artist
Jasmina Kacarevich - key hair stylist

Kostimografija

Zaklina Krstevska

Kamera

Branko Avramovski - camera technician
Baris Bayram - first assistant camera
Astrit Bica - electrician
Zlatko Dimevski - gaffer
Kostadin Doncev - best boy electric / best boy
Zgjim Jashari - electrician
Bato Matevski - d.i.t
Adrian Mustafa - electrician
Erolind Mustafa - electrician
Aleksandar Risteski - second assistant camera
Igor Trpchevski - grip
Trajche Velichkovski - key grip

Kostimografija

Mirka Georgieva - wardrobe
Irena Jovcevska - wardrobe
Aleksandra Pajdakovska - costumer

Kaskaderi

Daniel Stojanovski - stunt double

Lokalni menadžment

Bogdan Joncevski - location manager
Andrej Vulgarakis - assistant location manager

Transport

Boris Georgievski - driver
Sasho Minovski - driver
Kire Siljanovski - driver
Dimitar Zabev - driver

Dodatna ekipa

Philippe Louis Galliano - sales agent
Aleksandar Georgievski - production coordinator
Slobodan Grozdanovski - animal supervisor and handler
Ana Opalic - making of
Milan Pavlovski - set manager
Petra Trampuz - script supervisor